آموزش ژیمناستیک از صفر تا صد

تیم ملی ژیمناستیک هنری مردان ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا در مرسین، موفق به کسب 2 مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز شد.

در حال حاضر کشورهاي آلمان، شوروي، آمريکا، کره، ژاپن و چين در مسابقات جهاني و المپيک امتيازات بيشتری نسبت به ساير کشورها دارا هستند.

از ايران برای اولين بار مرحوم علی يزداد براي تماشا و نظارت و کسب تجربه در بازيهاي المپيک ٤٨ لندن شرکت کرده و سپس تيم ژيمناستيک ايران در سال ١٩۵١ در مسابقات بين المللي ژيمناستيک که در شهر فلورانس ايتاليا برگزار شد به سرپرستي آقاي محمود نامجو شرکت نمود .

جان بيس دو ۴ اولين اروپايی بود که تمرينات مدون شده ژيمناستيک را تدريس نمود سپس جان گوتس موتس ۵ اولين فردي بود که کتابی درباره ژيمناستيک جديد در سال ١٧٩٢ چاپ و منتشر نمود، و به پدر بزرگ ژيمناستيک معروف شد.

در مسابقات المپیک در سال ۱۹۸۴ بود و به سرعت توجه عموم را به خود جلب نمود و تماشاگران و دست اندرکاران به سرعت به امکانات آن پی بردند.

کاربران بسیاری از ایده و پوشش این تیم استقبال کردند و عنوان میکنند زنان در همهی جای دنیا به این نتیجه رسیدهاند که باید توجه دیگران را از روی ظاهر خود بردارند و هنر و تفکرشان را نمایان کنند.

آموزش ژیمناستیک از صفر تا صد

همان طور که می دانید هر کدام از 5 محتوی کتاب ویژگی های منحصر به خودش را داراست که مربی باید به هنگام آموزش دادن، از آنها آگاهی کافی داشته باشد. وـ پس از آنکه تابهای روی پارالل و زیر پارالل و زیربغل تمرین شد، تاب جلو به حالت V تمرین شود.

ژیمناستیک در دسته بندی ورزش های آمادگی جسمانی قرار میگیرد که خود زیر مجموعههای فراوانی دارد شامل پرش از خرک، بارفیکس، پارالل، حرکات زمینی و … اگر این کار را در کمتر از ۱۰ ثانیه انجام دهد، می تواند به کار خود ادامه دهد و هیچ امتیازی از او کسر نمی شود.

فدراسیون ژیمناستیک آمریکا در بیانیهای گفت: ما از صمیم قلب از تصمیم سایمون حمایت و شجاعت او را به خاطر اولویت قرار دادن سلامتیاش تحسین میکنیم. معمولاً سعی می شود دوربینها را در گوشه های زمین قرار داد .

در تاریخچه ژیملاستیک ورزشکاران متعددی وجود دارند که دنیا را با حرکات و اجرای فوق العاده خود تحت تأثیر قرار دادهاند.

ژیمناستها همراه با موسیقی برنامه خود را در زمینی به وسعت ۱۳ متر مربع اجرامیکنندوازوسایلی چون طناب،حلقه،توپ وروبان استفاده میکنند.

و اغلب ژیمناستها لباسهای مرسوم در سطح بینالمللی را انتخاب میکنند که پاها پوششی ندارند و گروهی به دلیلهای دینی شلوارهای بلند میپوشند.

آموزش عالی ژیمناستیک

و اینکه میخواهند احساس فوق العادهای داشته باشند و به همه نشان دهند که در حرکات و ظاهر شگفتانگیز به نظر میرسند.» وی با پوشیدن لباسهای سفید و قرمزی که تا مچ پایش را پوشانده بود به پائولین شائوفر، بتز و کیم بوئی پیوست.

به گزارش اسپوتنیک، حضور زنان ژیمناست آلمان با لباسهای پوشیده در المپیک توکیو تعجب کاربران بسیاری را برانگیخت. پس از همه، ورزشکاران متولد نمی شوند، اما تبدیل شدن به.

بایلز پس از دریافت امتیاز پایین در مسابقات خرک خود از مسابقات تیمی کنار رفت، اما حالا تیم ژیمناستیک زنان آمریکا اعلام کرد هنوز احتمال شرکت سیمون بایلز در بخش های دیگر وجود دارد و البته رخ دادن این اتفاق بسته به نظر کادر پزشکی است.

ملیپوش کشورمان تلاش زیادی کرد که بتواند سهمیه حضور در المپیک را به خود اختصاص بدهد، اما در نهایت نام «کوهِی کامِیاما» ژیمناست 32 ساله ژاپنی و قهرمان 2013 جهان در وسیله خرک حلقه به عنوان ورزشکار المپیکی در این وسیله اعلام شد.

شجاعت بایلز نشان می دهد که چگونه او الگوی بسیاری از افراد است. در حقيقت لينگ تحقيق علمي در تربيت بدني را پايه گذاري نموده و معتقد بود که اگر يک نفر بخواهد با ورزش ژيمناستيک بدن شخصی را به طور دلخواهي بسازد پس لازم است که او بدن انسان را از نظر آناتومي و فيزيولوژي نيز بشناسد .

پر هندريک لينگ ۷ شاعر سوئدي يکي ديگر از افرادي بود که براي گسترش ژيمناستيک زحمت کشيد او ضمن قبول روشهاي آموزشي « فرانر ناجتگال » دانمارکي بر اجراي صحيح حرکات وعمليات ورزشي در زمان معين تأکيد داشت.

او هنوز هم در بازیهای المپیک حضور دارد. گروه ورزش/ شهرآرانیوز، سایمون بایلز ژیمناست مطرح آمریکا که ۴ مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد از حضور در مرحله فینال المپیک توکیو انصراف داد. از آنجا که تشک در اندازه های مختلفی ارائه می شود، پیدا کردن یک تشک شاد که هر دو نیاز را برآورده کند دشوار نیست بر می گزیند . ژیمناستیک یک ورزش است که حرکات بدن را بر اساس یک آهن هماهنگ و موزون میسازد در حقیقت ژیملاستیک را میتوان به عنوان یک هنر در نظر گرفت مسابقات ژیمناستیک میزان توانایی، قدرت، هماهنگی، انعطاف بدنی افراد را ارزیابی میکند.