تجهیزات پزشکی خوب و تاثیر آن

هر روز ، پزشکان ، پرستاران و دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی طیف گسترده ای از ابزارهای پزشکی را برای نجات و بهبود زندگی بیماران به کار می گیرند. به معنای واقعی کلمه ، هزاران دستگاه مختلف پزشکی وجود دارد که در هر بیمارستان یا کلینیک معینی یافت می شوند ، و گذر از آن ها مدتی طول می کشد. هر قطعه تجهیزات پزشکی ، از سوزن های ساده گرفته تا ابزارهای تصویربرداری با فناوری پیشرفته ، برای اجرای روزانه یک مرکز درمانی ضروری است. موارد زیر فقط برخی از رایج ترین تجهیزات پزشکی است که امروزه در بیمارستان ها و اقدامات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد (اگرچه در این مقاله وجود ندارد) اما باید توجه داشته باشید که تجهیزات دامپزشکی پزشکی به همان اندازه پیچیده و متنوع است. و کل رشته های تخصصی پزشکی خود را شامل می شود.

تجهیزات استفاده روزمره

این یک دسته از پتو است که شامل تمام ابزارها و وسایل پزشکی مختلفی است که پزشکان و پرستاران هر روز در طی مراحل معمول پزشکی استفاده می کنند. بسیاری از این ابزارها ساده هستند ، مانند سوزن ، دستکش لاتکس ، سرنگ و استتوسکوپ. با این حال ، سایر دستگاههای پزشکی روزمره کاملاً پیشرفته هستند. به عنوان مثال ، اکثر بیمارستان ها و کلینیک ها اتوکلاو های تازه بازسازی شده خود را بکار می گیرند ، به عنوان مثال ، این ماشین های جمع و جور هستند که معمولاً قبل از استفاده از آنها ، برای استریل کردن ابزار پزشکی استفاده می شوند. جداول امتحانات پزشکی و مقیاسهای توزین امروز ، در حالی که ماشینهای فنی با تکنولوژی بالا نیستند ، ابزارهای مهم و غالباً کاملاً پیچیده ای هستند که نیاز به سهم منصفانه از نگهداری آنها دارند.

تجهیزات تشخیصی

تجهیزات تشخیصی هر نوع تجهیزات است که هدف اصلی آن کمک به پزشکان در تشخیص و تشخیص بیماری ها است. برخی از متداول ترین تجهیزات تشخیصی شامل دستگاه های سونوگرافی ، اسکنر PET (که از دوربین ها و مایع ردیاب برای تهیه تصاویر از اندام های داخلی بیمار به منظور تشخیص علائم سرطان یا بیماری های دیگر استفاده می کنند) ، اسکنر CT (که برای انجام کارهایی که اسکنر PET انجام می دهد از رنگ اشعه ایکس استفاده کنید و دستگاه های MRI (که از فناوری رزونانس مغناطیسی برای تشخیص مواردی مانند تومورها ، عفونت ها و آسیب های داخلی استفاده می کنند.

تجهیزات پزشکی و اثرات آن
تجهیزات پزشکی و اثرات آن

تجهیزات درمانی

5 دقیقه ماشین جراحی لیزیک تجهیزات هورمونی تجهیزات پزشکی است که پس از جراحی ها و سایر روش های درمانی برای کمک به بیماران در بهبود و بهبود سلامت آنها استفاده می شود.

تجهیزات پزشکی درمانی شامل دستگاههایی مانند پمپ های تزریق است که سیستم گردش خون را برای بهبودی بیماران با مواد مغذی و داروهایی که بدن آنها برای بهبود یافتن آنها تزریق می شود ، تزریق می کند. لیزرهای پزشکی و دستگاههای جراحی لیزیک.

تجهیزات پشتیبانی از زندگی

تجهیزات پشتیبانی از زندگی وسایلی است که برای حفظ عملکرد اعضای بدن در هنگام عدم موفقیت اعضای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات پشتیبانی از زندگی شامل دستگاه های ریه قلب ، دستگاه های تهویه مطبوع پزشکی (که برای گردش مصنوعی هوا در داخل و خارج از ریه ها استفاده می شود) ، دستگاه های اکسیژن سازی غشایی خارج غشاء (یا ECMOs ، که به طور مصنوعی خون بیماران را با اکسیژن به خون تزریق می کنند) و دستگاه های دیالیز است.