لوازم آرایشی و نکاتی درباره نحوه استفاده از آن

به هر محصولی که برای تمیز کردن ، ادامه مقاله زیباسازی و یا تغییر شکل ظاهری با مالیدن ، ریختن ، سم پاشی یا اسپری روی بدن انسان استفاده می شود ، یک محصول آرایشی نامیده می شود.

به دلیل فرکانس و مصرف روزافزون این محصولات ، در صورت عدم استفاده صحیح یا ذخیره سازی در شرایط مناسب ، می تواند به مصرف کننده آسیب برساند.

این خسارت ها در اثر فعالیت میکروارگانیسم ها یا از بین رفتن جسمی و شیمیایی محصول ایجاد می شود ، که باعث ضرر مصرف کننده می شود و همچنین کاهش کارایی و تهدید برای ایمنی.

نکات مهم در استفاده از لوازم آرایشی

1- هرگز از مواد آرایشی با هم استفاده نکنید.

2- به جز زمان استفاده ، درب را باید کاملاً بسته نگه داشت.

3- از تابش نور خورشید خودداری کنید. زیرا نور مواد نگهدارنده موجود را تجزیه می کند (عاملی که محصول را از آلودگی محافظت می کند) و اثر آن را کاهش می دهد.

4- تا حد امکان از بسته بندی های کوچک استفاده کنید. بسته بندی کوچک از محصول محافظت می کند و از خشکی ، آلودگی و بی ثباتی تا حدی جلوگیری می کند.

5- افرادی که به مواد آرایشی حساسیت دارند باید از محصولات ضد آلرژی (که در تست حساسیت قابل قبول گزارش شده اند) استفاده کنند.

6- لوازم آرایشی چشم از عمر مفید کمتری نسبت به سایر محصولات برخوردار هستند. این به دلیل آلودگی ناشی از مصرف مکرر مصرف کننده است. بنابراین ، توصیه می شود سه ماه پس از باز کردن جایگزین شود.

7- در صورت خشک شدن از افزودن آب به محصولات خودداری کنید. زیرا آب مواد نگهدارنده را از بین می برد.

8- اگر رنگ ، بو و ظاهر محصول تغییر کند ، دیگر قابل استفاده نیست.

9- به دلیل استفاده مکرر در مجاورت هوا و آلودگی ناشی از انگشت برای استفاده (مانند کرم ها) ، احتمال آلودگی بیشتر شده است و بسیاری از محصولات دیگر دیگر نمی توانند قبل از تاریخ انقضا استفاده شوند. با این حال ، ماندگاری مواد آرایشی بستگی به فرمول روش ذخیره و نحوه استفاده از آن دارد.