لوله فلکسیبل انعطاف پذیری

انعطاف پذیری شیلنگ با استفاده از رفتار الاستیک پروفیل راه راه به دست می آید. هنگامی که شیلنگ خم شده است ، در حالی که موج های داخلی به هم فشرده می شوند ، موج های بیرونی از هم جدا می شوند. انعطاف پذیری ، رفتار خمشی و پایداری فشار شیلنگ های راه راه به شکل پروفایل انتخابی بستگی دارد. در حالی که انعطاف پذیری با افزایش ارتفاع پروفیل و کاهش فاصله موج دار افزایش می یابد ، مقاومت در برابر فشار کاهش می یابد. رفتار خمش نیمه انعطاف پذیر اغلب مورد نیاز توسط پروفایل های مسطح حاصل می شود. بسته به استفاده از شیلنگ ، لوله فلکسیبل می توان از اشکال پروفایل مخصوص برنامه استفاده کرد

شیلنگ های فلزی کوچک برای کاربردهای پزشکی یا نوری
مقاومت و انعطاف پذیری فشار نیز می تواند با تغییر ضخامت دیواره تغییر کند. کاهش ضخامت دیواره باعث افزایش ظرفیت خمشی می شود اما مقاومت فشار شلنگ را کاهش می دهد.

طرح های ویژه
شیلنگ های مینیاتوری با قطر تنها چند میلی متر بسیار انعطاف پذیر هستند و همچنین بسیار مستحکم هستند. در صورت تهیه پوشش مخصوص پوست ، می توان از آنها در جراحی هایی با حداقل تهاجم استفاده کرد. مدل هایی که دارای آستر داخلی هستند (به تصویر زیر مراجعه کنید) و اتصالات مخصوصی برای کاربردهای لیزری یا اپتالکترونیکی استفاده می شوند. کوچکترین قطر برای شیلنگ های مینیاتوری 1.8 میلی متر است.

مناطق شیلنگ های فلزی لوله فلکسیبل
شیلنگ های راه راه برای مصارف صنعتی
این فن آوری مدرن با داشتن توانایی پاسخگویی به تقاضای زیاد برای انتقال مواد گرم و سرد ، زمینه های اصلی کاربرد زیر را دارد:

صنعت برق و مهندسی مکانیک: به عنوان شیلنگ محافظ برای کابل های برقی یا رسانای سبک
به عنوان شیلنگ مکش ، انتقال و خنک کننده ، به عنوان مثال هنگام انتقال و انتقال گاز مایع
صنعت خودرو: به عنوان شیلنگ گاز اگزوز که به عنوان جداکننده لرزش در سیستم های اگزوز عمل می کند
به عنوان شیلنگ تهویه در تجهیزات ساختمانی فنی
صنعت فولاد
تجهیزات اندازه گیری و کنترل
تجهیزات پزشکی
حمل و نقل هوایی و سفرهای فضایی
فناوری راکتور
انرژی جایگزین (گرمای خورشیدی ، توربین های بادی و غیره)
خصوصیات شیلنگ های فلزی
شیلنگ های فلزی در برابر فشارهای بالا مقاومت می کنند و به دلیل موادی که از آنها ساخته می شوند ، حداکثر سفتی می کنند. انعطاف پذیری آن ها باعث استحکام کششی و پارگی می شود. همچنین ، آنها در برابر خوردگی و مقاومت در برابر فشار ، حتی در شرایط شدید مانند هنگام قرار گرفتن در معرض دریای تهاجمی ، لرزش های شدید و درجه حرارت شدید مانند در فضا یا هنگام انتقال گاز مایع سرد ، مشخص می شوند.

بافندگی اطراف شیلنگ های فلزی

مجرای بافته شده برای جداشدن حرکت در سیستم های اگزوز خودرو
برای افزایش مقاومت در برابر فشار ، شیلنگ های فلزی را می توان به بافته یک یا دو لایه مجهز کرد. نوار چسبان به طور محکم به اتصالات شیلنگ از دو طرف متصل شده است تا نیروهای طولی ناشی از فشار داخلی را جذب کند. به دلیل انعطاف پذیری ذاتی آن ، بند بند خود را کاملاً در حرکت شلنگ قرار می دهد. بند شیلنگ از دسته های سیم پیچیده شده با راست و چپ تشکیل شده است که به طور متناوب یکی از دیگری لایه بندی شده اند. این امر نه تنها از طولانی شدن شلنگ به دلیل فشار داخلی جلوگیری می کند ، بلکه نیروهای کششی خارجی را نیز جذب می کند و از قسمت بیرونی شیلنگ محافظت می کند. ماده اصلی تارهای سیم معمولاً با مواد شیلنگ موجدار همان است. همچنین می توان مواد مختلف را به نفع مقاومت بیشتر در برابر خوردگی یا برای ملاحظات اقتصادی انتخاب کرد.

همچنین نوارهای برقی مقاومت شلنگ در برابر فشار داخلی را به شدت افزایش می دهد. نوار انعطاف پذیر خود را به حرکت شلنگ قالب می دهد. این امر حتی در صورت استفاده از نوار دست دوم نیز اعمال می شود که باعث افزایش مقاومت به فشار می شود. روشی که بند بند به اتصالات اتصال وصل می شود ، بستگی به نوع اتصالات و خواسته های موجود در شیلنگ دارد. در شرایط عملیاتی ناهموار ، می توان سیم پیچ سیم گرد اضافی را بر روی نوار زخم زد و یا می توان آن را در یک شیلنگ محافظ پوشاند.

شکل: شیلنگ های فلزی با محافظ نوار به عنوان جدا کننده سیستم های اگزوز خودرو

اصل عملکردی نوار فلزی لوله فلکسیبل
عملکردهای برش سیم بر اساس اصل انبساط تنبل. هنگامی که تنش محوری روی شلنگ اعمال می شود ، بند بند به حداکثر پسوند خود می رسد. این بدان معنی است که سیمها با کوچکترین زاویه عبور از هم محکم دراز هستند و باعث ایجاد نوار شیلنگ با کوچکترین قطر ممکن و بزرگترین طول ممکن می شوند. هنگامی که شیلنگ محوری فشرده می شود ، زاویه عبور و قطر به حداکثر مقادیر افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *