نیاز بیش از حد برای نگهداری بهتر تجهیزات پزشکی

بیمارستانهای سراسر جهان شاهد افزایش میزان ورود بیماران هستند. در نتیجه ، نیاز به نگهداری تجهیزات بیمارستانی و فراهم آوردن امکانات تشخیصی بهبود یافته ، افزایش یافته است.

به دنبال این روند ، صنعت تجهیزات پزشکی و خدمات تعمیر و نگهداری با رشد 1.7 درصدی همراه بوده و به درآمد 3 میلیارد دلاری رسیده است. خدمات بهتر مراقبت های بهداشتی را نمی توان با مدیریت بی کفایتی تجهیزات ارائه داد.

در حالی که این آمار نوید رشد مداوم را می دهد ، صنعت بهداشت و درمان هر روز با نگهداری تجهیزات بیمارستانی دست و پنجه نرم می کند. بنابراین ، چرا این مورد است؟

موسسات پزشکی و مهندسین زیست پزشکی هر روز هنگام طراحی خدمات تعمیر و نگهداری با چالش های بسیاری روبرو می شوند.

  1. هماهنگی برنامه های خدمات: با وجود انواع مختلف دستگاه های پزشکی برای بررسی عملکرد ، ردیابی نیازهای سرویس می تواند بسیار زیاد باشد. این امر به ویژه در مواردی که مهندسان پزشکی باید تجهیزات موجود در تجهیزات را کنترل کنند صادق است. برنامه های هماهنگی به دلایل زیر نیاز به توجه ویژه دارند:

تولید کنندگان در توصیه های خدمات متفاوت هستند

کارکنان بالینی برای ارسال تجهیزات به تولید کنندگان از دستورالعمل های بعدی پیروی نمی کنند

همه دارایی های پزشکی نیازهای نگهداری پیشگیرانه یکسانی ندارند.

  1. بدست آوردن پشتیبانی از سازنده: بیشتر اوقات مهندسان زیست پزشکی قادر به تشخیص مشکلات تجهیزات و رفع عیب در محل هستند. اما در برخی موارد ، تکنسین های پزشکی فاقد آشنایی با اجزای اصلی ماشین هستند. این بدان معنی است که مهندسین مجبورند برای پشتیبانی با تولید کنندگان تجهیزات تماس بگیرند که بدون سوابق فروشنده یا کارت های ضمانت ساز مشکل ساز است. داده های تجهیزات گمشده باعث اختلال در برنامه های نگهداری نمی شوند.

 

  1. تنظیم قطعات جایگزین: ایمن سازی قطعات یدکی تجهیزات معیوب اغلب به روش روال تعمیر و نگهداری کارآمد تبدیل به مشکل می شود. فروشندگان ممکن است تولید یک قطعه خاص را متوقف کرده یا تقاضای اشتباه را محاسبه کرده و در نتیجه عدم دسترسی به مؤلفه را بدست آورند. در این موارد ، به پیش برنامه ریزی برنامه های خدمات کمک می کند تا از وقفه های لحظه آخری جلوگیری شود.

 

تعمیر و نگهداری تجهیزات بیمارستان را با مدیریت دارایی آسان کنید

نگهداری تجهیزات بیمارستان با مدیریت تجهیزات

بیشتر سازمان های بهداشت و درمان تصمیم می گیرند یک سیستم مدیریت خودکار را انتخاب کنند. انتخاب چنین برنامه ای شما را قادر می سازد تا اطلاعات دقیقی را جمع آوری کرده و راندمان عملیاتی کلی را افزایش دهید. علاوه بر این ، این نرم افزار به شما امکان می دهد سوابق مهم را ردیابی کنید و نمایندگی کار را بهبود ببخشید.

نگهداری بهتر تجهیزات پزشکی
نگهداری بهتر تجهیزات پزشکی

حال ، می بینیم که چگونه می توانید از مدیریت دارایی برای ایجاد یک برنامه نگهداری سنگ جامد برای موجودی خود استفاده کنید.

 

  1. مدیریت موجودی

هنگام مدیریت بیمارستان ، با ثبت کردن دارایی های موجود در انبار ، شروع به کار کنید تا بتوانید فعالیت های نگهداری را در اطراف آنها برنامه ریزی کنید. قطعات مختلف تجهیزات پزشکی را براساس نوع برچسب زده و آنها را وارد یک سیستم مدیریت آنلاین کنید.

 

به این ترتیب ، هر دستگاه شناسه منحصر به فرد خود را دارد و به راحتی قابل ردیابی است. علاوه بر این ، از برچسب بارکد برای ضبط جزئیات مربوط به هر دارایی استفاده کنید.

 

ورود خودکار اطلاعات خطر خطای انسانی را کاهش می دهد ، بنابراین بیمارستان ها می توانند داده های دقیق را در همه زمان ها حفظ کنند. برای ساده کردن فرایند ، موجودی ها را به دسته های مختلف مانند تجهیزات تصویربرداری ، دستگاه های یکپارچه شده با فناوری اطلاعات ، یا مواد مصرفی مانند مایعات و داروها تقسیم کنید.

 

علاوه بر این ، موجودی شما باید تا حد امکان جامع باشد. علاوه بر شماره سریال دارایی ، داده های مربوط به در دسترس بودن دستگاه های جایگزین ، فرکانس خرابی و خرابی و هزینه های تعمیر را اضافه کنید.

 

اضافه کردن زمینه های سفارشی در هنگام استفاده از یک سیستم مدیریت تجهیزات پزشکی قوی ، آسان تر است.

 

  1. برنامه های نگهداری

تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی شامل تعمیر دارایی و همچنین عقیم سازی ابزارها می شود. برای جلوگیری از شیوع باکتریها و عفونتها ، بیمارستانها باید برنامه ریزی کنند تا برنامه های خدماتی را تنظیم کنند.

 

به محض خرید دارایی ، از نرم افزار مدیریت تجهیزات برای تولید بلیط خدمات برای نگهداری تجهیزات استفاده کنید. چنین راه حلی شما را قادر می سازد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را انجام دهید ، بنابراین می توانید احتمال خرابی ناگهانی را از بین ببرید.

 

علاوه بر این ، لیستی از فروشندگان قابل اعتماد را از پایگاه داده خود برای امکانات تخصصی تعمیر و نگهداری تهیه کنید.

 

  1. ممیزی منظم

 

جدا از برنامه ریزی رویدادهای نگهداری منظم ، رعایت مقررات مربوط به انطباق برای بیمارستانها بسیار مهم است. عدم رعایت می تواند منجر به موارد زیر شود:

 

خطرات سلامتی برای بیماران و پزشکان: سازش در مورد رعایت به معنای به خطر انداختن ایمنی تجهیزات پزشکی است. تجهیزات غیر سازگار می تواند خطر سلامتی برای هر کسی که با دستگاه در تماس است ، خواه بیمار ، پزشک یا یکی از اعضای کارکنان بیمارستان باشد.

مجازات های مربوط به نهادهای نظارتی: FDA دستورالعمل های اساسی در زمینه کیفیت را برای صنعت بهداشت ارائه داده است. به همین دلیل ، برنامه مراقبت از کیفیت 2011 به منظور کمک به بیمارستان ها برای حفظ تجهیزات خود تا علامت گذاری است. هزینه عدم رعایت بسیار قابل توجهی است و بیشتر مراکز پزشکی نمی توانند مجازات و دادخواست طولانی کنند.

یک سازنده تنظیم کنید