چت روم ها نیاز به ثبت نام دارند یا خیر؟

در چت روم ثبت نام کنید یا نه؟

بیشتر ارائه دهندگان IRC World Wide Web IRC به شما امکان می دهند بدون عضویت در خدمات آنها وارد چت روم خود شوید. به عنوان مثال ،  چت روم “پارسی چت”یک سرویس رایگان است که می توانید هر کسی را در هر نقطه از اینترنت با یک مرورگر وب استاندارد لذت ببرید. تنها شرط این است که شما قوانین “پارسی چت”را تصدیق کنید.6 در زمانی که آدرس اختصاصی ISP شما امکان ورود به سیستم وجود دارد ، سوء استفاده از سیستم غیر عاقلانه است مگر اینکه بدانید چطور می توانید از ورود به سیستم استفاده کنید.

یک کاربر غیر ثبت نام شده از “پارسی چت” هنگام ورود به چت روم ، از یک دسته موقت (و رمز عبور) استفاده می کند که هنگام ورود از طبقه  “پارسی چت”  آن اتاق منقضی می شود. دسته های بدون ثبت نام معمولاً به 15 کاراکتر محدود می شوند و ممکن است هیچ HTML را شامل نشوند و ممکن است یک تصویر نباشد. کاربران غیر ثبت شده معمولاً محدود به اتاقهای دسترسی عمومی هستند. 7

بیشتر ارائه دهندگان خدمات چت اشتراکی را ارائه می دهند. اعضای مشترک ممکن است از هرگونه ویژگی منحصر به فرد ارائه شده ، مانند یاب دوست ، مرکز پیام و تلگراف استفاده کنند. اعضای مشترک همچنین می توانند اتاق های خصوصی برای میزبانی چت های خود ایجاد کنند.

چت روم ها

در این مقاله سعی در درک اینترنت و روابط “اجتماعی” که در مکانهایی به نام “چت روم ” روی آن انجام شده است. اینترنت و فضای مجازی به مکان جدید دیدار تبدیل شده است. فرآیندهای موسوم به “چت روم ها” که در آن تعدادی از افراد با وجود اینکه مایل از یکدیگر فاصله دارند ، متن مکالمه همزمان دارند ، بسیار رایج شده است. چگونه می توانیم فرایندهای اجتماعی را که در این محیط ها در جریان است درک کنیم؟ ما می توانیم از ایده کیسه های “چرخش” استفاده کنیم. با این حال ، “چت روم” تجربیات صدا به صدا نیست. غالباً کاربران دارای “دسته” (اسم مستعار) هستند و به وسیله فیض های عادی اجتماعی محدود نمی شوند.

لازم است بدانیم که چرا این روابط متفرقه کار می کنند. اینجاست که جامعه شناسی “حضور” گفمن مفید است. در حالی که گفمن از آن استفاده کرده است تا بفهمد چه اتفاقی می افتد وقتی افراد در حضور یکدیگر هستند ، ما می توانیم از آن برای بررسی ارتباط “چت روم ها” استفاده کنیم. علیرغم عدم حضور کاربران ، کاربران نمی توانند كمك كنند اما آگاه باشند كه دیگران – به صورت استعاری – پیرامون خود ، دنیای “چت روم” را كه آنها را در بر می گیرد ، تفسیر می كنند و این یک رویداد مداوم است.